Devlet geleneği yerle bir

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte devlet gelenekleri de yerle bir oldu. Eskiden özellikle seçim dönemlerinde komutanlar siyasetçilerle bir araya gelmez, her zaman da partiler üstü konumda bulunurdu. Şimdi Genelkurmay Başkanı bile iktidar partisinin il başkanını yanına alıp ziyaretler yapıyor. Kabinenin tüm Bakanları 31 Mart seçimi için sahaya çıkıp iktidara oy isterken, AKP’liler de bakanları yalnız bırakmıyor.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de önceki gün Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ı ziyaret etti. Vali’nin makamındaki ziyarette, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun yanı sıra, AKP Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AKP İl Başkanı Engin Pehlivanlı da yer aldı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de önceki gün Muş Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Çetin’in ziyaretinde AKP Muş Milletvekili Mehmet Şimşek de yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Van Valisi Ozan Balcı ile görüştü. Görüşmeye AKP’li Milletvekillerinin yanı sıra AKP İl Başkanı Emre Güray da katıldı.

“İLK OYUM AKP’YE” YAZISI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Kahramanmaraş’ta da AKP Gençlik Kolları Başkanlığı’nın yer aldığı konteyner kenti ziyaret etti. Güler’e, AKP Kahramanmaraş milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AKP Gençlik kolları üyeleri de eşlik etti. Bakan Yaşar Güler “Şehrim için, gençlik için ilk oyum Ak Parti” yazısının altında oturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x