TRT ekibinin de içinde olduğu bir grup gazeteci, İsrail’in hava saldırısında yaralandı

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Nusayrat Mülteci Kampı’na yönelik hava saldırısı sonucu aralarında TRT Arabi’den kameraman Sami Şehade ve muhabir Sami Berhum‘un da bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun, saldırıyı kınadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, şunları söyledi:

“İsrail bunu bilerek yapıyor”

“Görev yapan arkadaşlarımız insanlık için büyük bir vazifeyi yerine getiriyorlar. İsrail’in katletmekten herhangi bir çekincesi yok. Sadece bunların duyulmasını engellemeye çalışıyor. Arkadaşlar, sağlık ekiplerinin bile giremediği noktalarda çalışıyorlar. Doğruyu göstermek için ölümü göze alarak haber yapıyorlar. İsrail bunu bilerek yapıyor. Gazze Şeridi’nde Filistinlileri acımasızca katleden İsrail ordusunun, bölgedeki insani durumu dünya gündemine taşıyan basın mensuplarını hedef almasını bir kez daha lanetliyoruz.”

“TRT ailemize geçmiş olsun”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da X hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İşgalci İsrail’in gazetecileri kasıtlı olarak hedef alması hız kesmeden devam ediyor. Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yapan TRT Arabi ekibi aracı İsrail ordusu tarafından hava saldırısına uğradı. Bağımsız kameraman olarak çalışan Sami Şahada ağır yaralandı, ameliyata alındı. TRT Arabi muhabiri Sami Berhum olaydan yara almadan kurtuldu. Bu alçak saldırıyı kınıyoruz. Bu bir terördür. Bu terörün durması, batı dünyasının bir an evvel bu vahşete karşı çıkması gerekmektedir.”

Özel, TRT Genel Müdürü’nü aradı

Özgür Özel de TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’yı telefonla arayarak, İ TRT çalışanları hakkında bilgi aldı. Özel görüşmede, saldırıda yaralanan TRT kameramanı Sami Şehade ve TRT muhabiri Sami Berhum için geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x