Huawei Pura 70 Serisi geliyor! Bu telefonlar yok satar!

Huawei‘nin Çin’de piyasaya sürdüğü yeni telefon serisi Pura 70, global pazara açılmaya hazırlanıyor. Serinin iki modeli, Huawei Pura 70 (model numarası ADY-LX9) ve Pura 70 Pro (model numarası HBN-LX9), Malezya’daki SIRIM web sitesinde görüldü. SIRIM sertifikası, Malezya’da piyasaya sürülecek ürünlerin güvenlik standartlarına uygun olduğunu gösteren zorunlu bir belge. Bu, bölgede bir ürün lansmanı öncesinde sıkça rastlanan bir süreç.

Huawei, Pura 70 serisini global olarak piyasaya sürmeye dair resmi bir açıklama yapmasa da, SIRIM listesi Malezya’da yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Önce bu bölgeye, ardından diğer bölgelere yayılması bekleniyor. Ancak şu anda sadece iki modelin sertifikalandığı ve Pura 70 Pro+ ile Pura 70 Ultra modellerinin sertifikasyon veri tabanında yer almadığı görülüyor.

Huawei Pura 70 Serisi geliyor! Bu telefonlar yok satar!

Huawei Pura 70 ve Pura 70 Pro‘nun özelliklerine gelince, her iki telefon da OLED ekran ve 120Hz yenileme hızına sahip. Ekranlar, önde Kunlun cam koruma ile donatılmış. Cihaz, 6.6 inçlik bir ekranla gelirken, Pro modeli biraz daha büyük 6.8 inç ekran sunuyor. Pura 70 modeli, Kirin 9000S1 yonga seti ile güçlendirilmiş. Bu yonga, Kirin 9000S’in biraz daha düşük güçlü versiyonu. Pro modelinde ise daha yeni Kirin 9010 yonga seti bulunuyor. Her iki modelde de 12GB’a kadar RAM ve 1TB’a kadar depolama alanı seçenekleri mevcut.

Kamera konusunda, standart model 50MP ana, 13MP ultra geniş ve 12MP periskop telefoto kamera ile donatılmışken, Pro modeli aynı ana lensi kullanıyor, fakat 12.5MP ultra geniş ve 48MP telefoto kameralara sahip. Tüm bu donanımlar, Pura 70 Pro‘da 5050mAh kapasiteli batarya ve 100W şarj desteği ile desteklenirken, Pura 70‘de biraz daha küçük 4900mAh kapasiteli batarya ve 66W kablolu şarj desteği bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x